جستجو کردن
جستجو کردن
Close this search box.

ماسک زغال

ماسک زغال-میشا

ماسک زغال

ماسک زغال یا بلک ماسک یکی از بهترین محصولات مراقبتی پوست است که از خاصیت جذب و آنتی باکتریالی کربن اکتیو در آن استفاده می شود. به طوریکه با چند مرتبه استفاده از این ماسک به مرور بسیاری از لک و تیرگی های پوست، آکنه و جوش های سرسیاه از بین میروند. در ادامه مزایا، معایب و مضرات، نحوه استفاده از ماسک زغال و نکاتی که در زمان خرید آن باید مد نظر قرار داد را بررسی می کنیم.

ماسک زغال چیست؟

چوب بعد از قرار گرفتن در کوره با دمای بسیار بالا و تحت فشار به کربن فعال تبدیل شده و در سطح آن منافذ متعددی تشکیل می شود. با تغییراتی که در ساختار داخلی کربن چوب طبیعی در این شرایط رخ می دهد، خاصیت جذب آن تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. به همین دلیل از آن در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شده و ماسک زغال یکی از نمونه های بارز آن است.

کربن فعال قدرت جذب سطحی بسیار بالایی دارد و همین ویژگی برای از بین بردن آلاینده های روی پوست و تخلیه منافذ آن موثر است. از این مواد حتی در دستگاه های تصفیه آب نیز استفاده میشود و یون و آلاینده ها را در زمان کوتاه به خود جذب می کند.

ماسک زغال یا بلک ماسک (ماسک سیاه) دارای تنوع بالایی بوده و از نظر ترکیبات جانبی به کار رفته در آن با هم فرق دارند. به همین دلیل برخی از این ماسک ها علاوه بر قدرت پاکسازی و از بین بردن چربی پوست، آبرسان بوده و در شفافیت پوست و جلوگیری از چین و چروک آن جلوگیری می کنند.

ماسک زغال-میشا

ترکیبات ماسک سیاه صورت چیست؟

برخلاف تصور اغلب افراد، در ماسک سیاه صورت تنها از کربن فعال استفاده نمی شود و ترکیبات جانبی متعددی در این محصولات به کار می رود. برخی از ترکیبات موجود در ماسک زغال عبارتند از:

  • خاک رس: خاک رس یکی از مواد طبیعی مناسب برای کاهش چربی پوست، از بین بردن آکنه و تقویت و جوانسازی پوست است. ترکیب زغال فعال و خاک رس قدرت جذب چربی پوست را در ماسک تا حد زیادی افزایش می دهد و آلودگی های منافذ باز پوست کاملا تخلیه می شوند.
  • ویتامین C: در برخی از انواع ماسک زغال از ویتامین c برای بهبود روند آبرسانی پوست و از بین رفتن لکه های تیره استفاده می شود. ویتامین c همچنین تاثیر زیادی بر کلاژن سازی پوست دارد و در کنار زغال فعال مانع از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود.
  • ویتامین E: ماسک زغال حاوی ویتامین E برای افزایش قدرت کشسانی پوست و بهبود جای زخم و آکنه موثر است. علاوه براین، این نوع ماسک زغال به شدت بر روشن شدن پوست و از بین رفتن لکه و آکنه کمک می کند.
  • اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک اصلی ترین ترکیب موجود در پوست برای بهبود آبرسانی و حفظ رطوبت است و در برخی از انواع بلک ماسک به کار می رود. ماسک های حاوی این ماده خاصیت کشسانی پوست و التهاب و قرمزی آن را بهبود می دهد.
  • روغن جوجوبا: ماسک زغال حاوی روغن جوجوبا قدرت پاک کنندگی، آبرسانی و آنتی باکتریالی بالایی دارد و از ایجاد چین و چروک روی پوست تا حد مطلوبی جلوگیری می کند.
ماسک زغال-میشا

فواید ماسک زغال برای پوست صورت

دلیل اصلی استقبال بسیار زیاد از انواع ماسک زغال در چند سال اخیر، مزایای متعدد آن و تاثیر چشمگیر بر زیبایی و سلامت پوست است. برخی مزایای استفاده از ماسک سیاه برای صورت عبارتند از:

روشن کنندگی پوست

یکی ویژگی های مهم کربن فعال، خاصیت جذب سطحی بالا و قدرت لایه برداری آن است. بر روی پوست سلول های مرده به مرور تجمع پیدا می کنند و در نهایت باعث تغییر رنگ پوست و تیرگی آن می شوند. زغال فعال با از بین بردن سلول های مرده تاثیر زیادی بر تمیزی و روشن شدن پوست دارد. به همین دلیل استفاده از این ماسک برای افرادی که در محیط های آلوده و شهرهای بزرگ زندگی می کنند توصیه می شود.

پاکسازی پوست

در طول روز آلودگی های پراکنده در هوا وارد منافذ باز پوست شده و نقطه های سیاه بسیار زیادی روی صورت مشاهده می شود. این نقاط مخصوصا روی بینی و گونه ها بیشتر جلوه می کنند و زیبایی چهره را تحت تاثیر منفی قرار می دهند. زغال فعال وارد منافذ باز پوست شده و چربی های نفوذ پیدا کرده در لایه های عمیق را به سمت خود جذب می کند.

این ویژگی و مزیت ماسک سیاه را تنها با یک مرتبه استفاده از آن براحتی می توانید مشاهده کنید.

از بین بردن آکنه و جوش صورت

اصلی ترین دلیل بروز آکنه و جوش صورت، تجمع چربی و آلودگی ها در منافذ پوست است. با توجه به اینکه رغال فعال خاصیت آنتی باکتریال و ضدعفونی کنندگی دارد، لذا آلودگی های پوست را از بین برده و از آکنه جلوگیری می کند. علاوه براین، چربی پوست را کاهش داده و از ایجاد جوش های زیرپوستی نیز می توان با این ماسک جلوگیری کرد.

متعادل کردن چربی پوست

یکی از چالش های اصلی پوست صورت، ترشح چربی زیاد غدد سبوم است. با افزایش بیش از اندازه چربی پوست، نه تنها صورت براق میشود، بلکه امکان نفوذ آلودگی ها به پوست و تیره شدن آن را نیز افزایش می دهد. کربن فعال با تاثیری که بر غدد سبوم ایجاد می کند، از ترشح بیش از اندازه چربی جلوگیری کرده و در نهایت مقدار چربی را متعادل می کند.

جلوگیری از چین و چروک پوست

در ماسک زغال ترکیبات آبرسان و ویتامین های متعددی وجود دارد و به همین دلیل همزمان خاصیت آبرسانی نیز دارد. با افزایش رطوبت پوست، از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس آن می توان جلوگیری کرد. علاوه براین، برخی از این ماسک ها حاوی ویتامین e هستند و به همین دلیل به شدت در بهبود خاصیت کشسانی پوست موثر بوده و مانع از افتادگی آن می شوند.

ماسک زغال-میشا

ماسک زغال برای کدام نوع پوست مناسب است؟

به دلیل ترکیبات متنوعی که در ماسک زغال وجود دارد، این ماسک برای تمام انواع پوست های چرب، مختلط و خشک مناسب است. با استفاده از این ماسک برای هر نوع پوست می توانید به حفظ سلامت و زیبایی آن کمک کنید.

ماسک زغال برای پوست چرب

همان طور که اشاره شد، زغال فعال برای متعادل سازی چربی پوست مناسب است. افرادی که پوست چرب دارند، با استفاده از این ماسک می توانند آلودگی و چربی های تجمع یافته رو و داخل منافذ باز پوست را تمیز کنند. علاوه براین، میزان ترشح چربی غدد سبوم با این ماسک متعادل شده و پوستی شفاف و تمیز خواهید داشت.

برای پوست های چرب، بلک ماسک حاوی خاک رس انتخاب مناسب تری است. چون خاک رس قدرت مکش بالایی دارد و چربی و آلودگی های پوست را با سرعت بیشتری تمیز می کند.

ماسک زغال برای پوست خشک

از مشکلات افزادی که دارای پوست خشک هستند، ترک زیاد پوست است. از آنجا که این نوع ماسک حاوی مواد آبرسان از قبیل اسید هیالورونیک و ویتامین c است، لذا رطوب پوست را حفظ می کند. علاوه براین، همزمان به عنوان لایه بردار عمل کرده و سلول های مرده را از روی صورت جدا می کنند.

افرادی که پوست خشک دارند می توانند از اسکراب زغال نیز استفاده کنند. این اسکراب حاوی ذرات بسیار ریز زغال بوده و سلول های مرده روی پوست را تمیز می کنند.

ماسک زغال برای پوست مختلط

افرادی که دارای پوست مختلط هستند، در ناحیه T صورت با مشکل تجمع چربی و خشکی سایر بخش ها مواجه هستند. با استفاده از این ماسک می توان چربی را در ناحیه T متعادل کرد و با از بین بردن سلول های مرده و آبرسانی سایر بخش ها به شفافیت و سلامت بیشتر پوست کمک کرد.

برای پوست های مختلط بهترین نوع ماسک زغال محصولات حاوی آبرسان و ویتامین C است. این ترکیبات حاصیت کشسانی و رطوبت پوست را بهبود داده و از چین و چروک پوست جلوگیری می کنند.

خرید ماسک زغال میشا

اگر به دنبال محصولی متفاوت با کیفیت تضمین شده هستید، ماسک زغال میشا یکی از بهترین گزینه ها است. این ماسک حاوی مواد طبیعی و آبرسان های قوی بوده و شادابی، شفافیت و سلامت پوست را برایتان به ارمغان می آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سوالات متداول ماسک زغال
سوالات متداول-میشا

برخلاف سایر محصولات آرایشی و بهداشتی، ماسک سیاه برای پوست ضرر ندارد و به ندرت افراد با ترکیبات آن آلرژی دارند. اگر تابحال از این ماسک استفاده نکرده اید، برای اطمینان بیشتر می توانید مقدار کمی از آن را روی پوست آرنج تست کنید. در صورت عدم التهاب و خارش بعد از تست با خیال اسوده ماسک را روی پوست قرار دهید و از مزایای متعدد آن بهره مند شوید.

ماسک زغال را برندهای مختلفی ارائه می دهند و با توجه به نوع کربن فعال و ترکیبات به کار رفته از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند. در حالت کلی نمی توان گفت کدام برند بهترین محصول را ارائه می دهد، اما بهتر است ماسکی را انتخاب کنید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • کربن فعال ها از نظر کیفیت و درجه خلوص متفاوت هستند. لذا محصولاتی را انتخاب کنید که از کیفیت کربن اکتیو موجود در آن مطمئن باشید.
  • به ترکیبات جانبی موجود در ماسک دقت کنید. اگر پوست چرب دارید، ماسک زغال حاوی خاک رس گزینه مناسبی برای شماست. برای پوست های خشک ماسک سیاه حاوی اسید هیالورونیک و ویتامین C و برای پوست های مختلط نیز ترکیبات آبرسان مناسب هستند.

با توجه به اینکه بلک ماسک چربی های روی پوست را از بین میبرد و منافذ را باز می کند، در نتیجه با استفاده از کرم مرطوب کننده می توان به شفافیت بیشتر پوست کمک کرد. بهترین چیز بعد از ماسک سیاه، کرم های آبرسان و مرطوب کننده است. علاوه براین، متناسب با نوع پوست می توانید از بخور نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *